KULLANIM KOŞULLARI - karavan kiralamanın kolay yolu
                                               KULLANIM KOŞULLARI
Karavan veya benzeri araç kiraya verme kuralları;
 1. Bikaravan.com sitesi üyelik, sözleşme ve işlem koşulları tamamlanacaktır.
 2. Site amacına uygun resimler yüklenecek, ahlaka ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı herhangi bir içerik yüklenmeyecektir.
 3. Kiraya verilecek ürünlerin ilanlarında kullanılan fotoğraflar ve videolar kiraya verilecek araca ait olmalıdır.
 4. Kiraya verilecek ürünü birebir anlatan açıklama yazılacak ve ilgili özellikler işaretlenecektir. Ürünü karşılamayan ve kiralayacak kişiyi yanıltıcı hususlar üye tarafından yüklenmeyecektir.
 5. Site içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 6. Kiraya verilecek ürünün, Türkiye Cumhuriyeti kanunları, Karayolları mevzuatı ve teknik açıdan eksikleri olmayacaktır. Herhangi bir eksiklik olması durumunda sorumluluk kiraya verene aittir.
 7. Üye, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına, diğer ilgili kurum mevzuatlarına ve ahlak kurallarına uygun hazırladığı ilanı bikaravan.com site yöneticisi onayına gönderecektir. Site yöneticisinin genel içerik kontrolü ve onayı sonrası bikaravan.com ilgili alanında yayınlanacaktır. Yayın sürecinde araçla ilgili olabilecek değişiklikler derhal bikaravan’a bildirilecektir.
 8. Kiralık araçlar için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.
 9. Bikaravan.com üyenin ilanda verdiği fiyat teklifine hiçbir şekilde karışmaz ve bu durumdan sorumlu tutulamaz. Ancak genel piyasa koşullarına aykırı bir fiyat teklifinde üyeyi bilgilendirir. Bundan dolayı bikaravan herhangi bir sorumluluk almamaktadır.
 10. Karavan veya benzeri aracını kiraya verecek üye, karavan ve benzeri aracını kiraya vermeden önce bikaravan’ın kendisine göstereceği yetkili ekspertiz firmasında aracına ekspertiz yaptıracak ve ekspertiz firmasından alacağı rapor ile kiralayacak kişiye aracı teslim edecektir.
 11. Üye, Karavan veya benzeri aracını kiraya vermeden önce Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve ilgili kurum mevzuatlarında belirtilen yükümlülükleri (Trafik sigortası, kasko, mali sorumluluk sigortaları vb.) yerine getirmek zorundadır.
 12. Üye, Karavan veya benzeri aracını kiraya vermeden önce Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve ilgili kurum mevzuatlarında belirtilen araç teknik gereksinimleri (Periyodik bakım, arıza tamiri, lastik diş uygunluğu vb.) tamamlamış olacaktır.
 13. Üye, Karavan veya benzeri aracını kiraya verirken araç içinde özel eşyalarını bırakmayacaktır. Karavan ve benzeri araç için gerekli olan ve demirbaş niteliği taşıyan malzemeleri ile teslimat yapacaktır.
 14. Karavan veya benzeri aracını kiraya veren üye ile bu aracı kiralayacak üye bikaravan.com üzerinden elektronik olarak imzaladıkları sözleşme ışığında araç başında ekspertiz raporu doğrultusunda mutabık kalarak ve karşılıklı teslimat formu imzalayarak teslimat gerçekleştireceklerdir. Bu süreçte üyeler birbirine karşı sorumludurlar. Yaşanabilecek aksaklık, anlaşmazlık, kaza vb. durumlardan bikaravan sorumlu olmayacaktır.
 15. Karavan veya benzeri aracını kiraya veren üye kiralayan kişinin kira süresince karşılaşacağı araçla ilgili arıza ve aksaklıklardan sorumludur. Bunların giderilmesi için kiralayan kişiye derhal yardımcı olacaktır. Bikaravan böyle bir durumdan dolayı sorumlu tutulamaz.
 16. Karavan veya benzeri aracını kiraya veren üye aracın yakıt dahil tüm sıvılarını dolu olarak kiralayan üyeye teslim eder ve aracını geri alırken de aynı şekilde dolu vaziyette geri alır. Ayrıca aracı kiralayan üyeye temiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Kiralayan üye rezervasyon aşamasında kira bedeline ek olarak 500 TL detaylı temizlik ve hijyen bedeli ödemekle yükümlüdür.
 17. Karavan veya benzeri aracını bikaravan.com üzerinden kiraya veren üye kira bedelinin %2 + KDV’lik kısmını BİKARAVAN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ OTOMOTİV TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne ödemekle yükümlüdür. Bu tutar bikaravan.com sitesi üzerinden kiralayan kişinin ödemesi tahsil edildiğinde içinden kesilir. Alınan bu bedel karşılığında araç sahibi üyeye hizmet bedeli faturası kesilecektir.
 18. Üye, karavan veya benzeri araç için kiralayan kişi veya kişilere teknik kullanım eğitimi vermek zorundadır. Aracın içinde kullanımda olan her ekipmanın yanında kullanma talimatı bulunması gereklidir. Silik, yırtık veya okunamayacak durumda olmaması gerekmektedir.


Karavan veya benzeri araç kiralama kuralları;
 1. Bikaravan.com sitesi üyelik, sözleşme ve işlem koşulları tamamlanacaktır.
 2. Bikaravan.com sitesinden ilgili araç rezervasyonu kiralayacak üye tarafından yapılacaktır. Kiraya veren üye tarafından bu rezervasyon onaylanır ise işlemlere devam edilecektir.
 3. Rezervasyon onayı sonrası kart ile ödeme sistemi üzerinden kira bedeli tahsil edilecektir. Ayrıca kiraya veren tarafından belirlenen ve ilanda belirtilen depozito ücreti de kiralayan üyeden tahsil edilecektir. Aracın sorunsuz geri teslimatı ve herhangi bir kanuni ceza olmaması anlaşıldıktan sonra 15 gün içinde depozito kiralayanın ilgili kartına iade edilecektir.
 4. Kiralayan üye en az 26 yaşını doldurmuş ve en az 5 yıllık sürücü belgesine sahip olacaktır. Bu sürücü belgesi Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre verilmiş veya Türkiye Cumhuriyeti yasalarının kabul ettiği ülke sürücü belgesi olacaktır. Sürücü belgesi sınıfı kiralanan aracın teknik yapısına uygun olacaktır.
 5. Kiralayan üye, karayolları yönetmeliği ile yürürlükteki kanunlara uymak zorundadır. Kanun ve yönetmeliklere aykırı araç kullanımı nedeni ile cezai işlem yapılması halinde masraflardan (ceza, araç bağlanması, araç çekilmesi v.b.) kiralayan üye sorumludur.
 6.  Karayolları trafik kurallarına aykırı hareket etmek suretiyle sebebiyet vermiş olduğu kazalar neticesinde uygulanacak cezai işlemler ve bunların ferilerinden (Trafik cezası, kiralama konusu aracın bağlanması ve çekilmesi sonucunda oluşacak masraflar ve ilgili kaza sonucunda oluşacak diğer sair masraflar) kiralayan üye sorumludur.
 7. Karavan veya benzeri aracını kiralayan üye aracın yakıt dahil tüm sıvılarını dolu olarak teslim alır ve aracı geri teslim ederken de aynı şekilde dolu vaziyette verir. Ayrıca kiralayan üye rezervasyon aşamasında kira bedeline ek olarak 500 TL detaylı temizlik ve hijyen bedeli ödemekle yükümlüdür.
 8. Aracı kiralayan üye Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına, ilgili kurum mevzuatlarına ve ahlak kurallarına uygun olarak aracı kullanmak zorundadır. Bu durumlara aykırı bir davranışta bulunması halinde tamamen kendisi sorumlu olacaktır.
 9. Üye, kiraladığı araç içerisinde kanunlara aykırı malzeme, kaçak ürün, kaçak insan, yasa dışı madde vb. bulunduramaz. Bulundurması durumunda her türlü sorumluluk kendisine aittir.
 10. Üye, kiraladığı aracı kesinlikle alkollü ve yasaklı madde alarak kullanamaz. Üçüncü şahıslara vereceği her türlü zarardan kendisi sorumlu olacaktır.
 11. Kiralanan araç, aşağıdaki açıklanan şekillerde kullanılamaz: 
a.  Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu / yük taşımacılığı, herhangi bir vasıtayı çekme / itme işlemi, gümrük mevzuatına ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınması, bulundurulması veya diğer gayrı kanuni işlemlerde, alkol (Kanunda belirtilen yasal sınırın altında alkol kullanımı da dahil- örn:0-0,30 promil arası) ve/veya uyuşturucu madde etkisi altında,  Motor sporlarında (yarış, sürat, ralli, sağlamlık, hız denemeleri v.b.)
 b.Trafiğe kapalı veya uygun olmayan yollarda, araca zarar verecek şekilde yükleme haddini aşacak şekilde yük/eşya taşınması, aracın kapasitesinden fazla kişinin taşınması, Karavanların teknik yapıları ve tahammüllerine uygun olmayan yol (bataklık, arazi, dere yatağı v.b.) ve durumlarda kullanımı,
c. Ülke sınırları dışında, yasal hız sınırları dışında, sözleşme kapsamında belirtilen kuralların dışına çıkılması nedeni ile oluşan hasarların tamir bedelleri, kaza nedeni ile oluşan tüm masraflar ve tazminatlar kiracı tarafından ödenir.
 1. Üye, kiraladığı araçla fuhuş ve benzeri bir suç işleyemez. Suça karışmış kişilere yardım ve yataklık edemez. İnsan kaçakçılığı yapamaz. Araç içinde alıkoyma suçu işleyemez. Bu sayılanlar dışında kalan kanuna aykırı hiçbir eylemi gerçekleştiremez. Gerçekleştirmesi durumunda tüm sorumluluk kendisine ait olacaktır.
 2. Üye, kiraladığı aracı teslim formunda belirttiği 1 kişi dışında kimseye kullandıramaz veya kiraya veremez.
 3. Üye, kiraladığı araç için verilen kullanım eğitiminde anlatılanlara uygun hareket etmekle yükümlüdür. Asılı olan kullanma talimatlarına uygun kullanımlar yapması gerekmektedir. Aksi takdirde oluşabilecek arıza ve hasarlardan kendisi sorumlu olacaktır. Buna bağlı olarak depozitosundan ilgili arıza için kesinti yapılacaktır. Üye bunu peşinen kabul etmiş sayılacaktır.
 4. Kiralayan, sözleşme süresi sona erdiği takdirde, hiçbir ihtara gerek olmaksızın sözleşmenin sona ermiş olduğunu ve sözleşmesinin herhangi nedenle sona ermesine rağmen aracı teslim etmemesinin ceza hukuku hükümlerince suç teşkil ettiğini beyan etmektedir.
 5. Kiralama süresinin sona ermesi üzerine kiralayan üye, kiralama süresinin tek taraflı olarak uzatamayacaktır. Kiralayan üye, kiralama süresini uzatmak istemesi halinde, BİKARAVAN.COM’a aracılığıyla, kiralayanın yazılı onayı ile kira süresi uzatılabilecektir. Kira uzatmaları, sonraki kira sözleşmesi imzalanmamış olsa dahi iş bu sözleşme koşulları ile bağlı kalacaktır. Kiracı, sözleşme süresinin sona ermesine rağmen aracı teslim etmemesinin ceza hukuku hükümlerince suç teşkil ettiğini, aracı kira süresi dışında alıkoymayacağını kabul eder.


Kamp alanı veya benzeri mekanları kiraya verme kuralları;
 1. Bikaravan.com sitesi üyelik, sözleşme ve işlem koşulları tamamlanacaktır.
 2. Site amacına uygun resimler yüklenecek, ahlaka ve kanuna aykırı herhangi bir içerik yüklenmeyecektir.
 3. Kiraya verilecek mekanı birebir anlatan açıklama yazılacak ve ilgili özellikler işaretlenecektir. Mekanı karşılamayan ve kiralayacak kişiyi yanıltıcı hususlar üye tarafından yüklenmeyecektir. Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda yasal sorumluluk kiraya veren üyeye aittir.
 4. Kiraya verilecek mekanın, Türkiye Cumhuriyeti kanunları, ilgili turizm mevzuatı ve teknik açıdan eksikleri olmayacaktır. Herhangi bir eksiklik tamamen kiraya veren üye sorumluluğundadır.
 5. Üye, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına, diğer ilgili kurum mevzuatlarına ve ahlak kurallarına uygun hazırladığı ilanı bikaravan.com site yöneticisi onayına gönderecektir. Site yöneticisinin genel içerik kontrolü ve onayı sonrası bikaravan.com ilgili alanında yayınlanacaktır. Yayın sürecinde mekanla ilgili olabilecek değişiklikler derhal bikaravan’a bildirilecektir.
 6. Bikaravan.com üyenin ilanda verdiği fiyat teklifine hiçbir şekilde karışmaz ve bu durumdan sorumlu tutulamaz. Ancak genel piyasa koşullarına aykırı bir fiyat teklifinde üyeyi bilgilendirir. Bundan dolayı bikaravan herhangi bir sorumluluk almamaktadır.
 7. Üye, kamp alanı veya benzeri mekanlarını kiraya vermeden önce Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve ilgili kurum mevzuatlarında belirtilen yükümlülükleri (Sigorta, iş sağlığı ve güvenliği, emniyet tedbirleri, mali sorumluluk sigortaları vb.) yerine getirmek zorundadır.
 8. Üye, kamp alanı veya benzeri mekanlarını kiraya vermeden önce Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve ilgili kurum mevzuatlarında belirtilen araç teknik gereksinimleri (Emniyet tedbirleri, bakım, temizlik vb.) tamamlamış olacaktır.
 9. Üye, kamp alanı veya benzeri mekanlarını kiralayan üyeye kiralama tarihinin başında ilgili teknik eğitimleri vermek zorundadır. Mekanda kullanacağı ekipmanlarla ilgili kullanma talimatlarının bulundurulmasına dikkat edecektir. Bu ve benzeri aksaklıklar nedeni ile tüm sorumluluk kiraya veren üyeye aittir.
 10. Üye, kamp alanı veya benzeri mekanlarını kiralayan üyeleri kayıt işlemi sonrası kanunda belirtildiği gibi emniyet birimlerine bildirmekle yükümlüdür. Doğabilecek tüm sorunlardan kendisi sorumludur.
 11. Kamp alanı veya benzeri mekanlarını kiraya veren üye kiralayan kişinin kira süresince karşılaşacağı mekanla ilgili arıza ve aksaklıklardan sorumludur. Bunların giderilmesi için kiralayan kişiye derhal yardımcı olacaktır. Bikaravan böyle bir durumdan dolayı sorumlu tutulamaz.
 12. Kamp alanı veya benzeri mekanlarını bikaravan.com üzerinden kiraya veren üye kira bedelinin %2 + KDV’lik kısmını BİKARAVAN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ OTOMOTİV TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne ödemekle yükümlüdür. Bu tutar bikaravan.com sitesi üzerinden kiralayan kişinin ödemesi tahsil edildiğinde içinden kesilir. Alınan bu bedel karşılığında mekan sahibi üyeye hizmet bedeli faturası kesilecektir.
 13. Kamp alanı veya benzeri mekanını kiraya veren üye kanunlarda belirtilen şekilde giriş kaydı yapacaktır. Bu aşamada tüm sorumluluk kendisine aittir.
Kamp alanı veya benzeri mekanları kiralama kuralları;
 1. Bikaravan.com sitesi üyelik, sözleşme ve işlem koşulları tamamlanacaktır.
 2. Bikaravan.com sitesinden ilgili mekan rezervasyonu kiralayacak üye tarafından yapılacaktır. Kiraya veren üye tarafından bu rezervasyon onaylanır ise işlemlere devam edilecektir.
 3. Rezervasyon onayı sonrası kart ile ödeme sistemi üzerinden kira bedeli tahsil edilecektir. Ayrıca kiraya veren tarafından belirlenen ve ilanda belirtilen depozito ücreti de kiralayan üyeden tahsil edilecektir. Mekanın sorunsuz geri teslimatı ve herhangi bir kanuni ceza olmaması anlaşıldıktan sonra 15 gün içinde depozito kiralayanın ilgili kartına iade edilecektir.
 4. Kamp alanı veya benzeri mekanları kiralayan üye yerli&yabancı olmasına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kimlik vb. belgeleri bulundurmak zorundadır.
 5. Mekanı kiralayan üye Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına, ilgili kurum mevzuatlarına ve ahlak kurallarına uygun olarak mekanı kullanmak zorundadır. Bu durumlara aykırı bir davranışta bulunması halinde tamamen kendisi sorumlu olacaktır.
 6. Üye, kiraladığı mekan içerisine kanunlara aykırı malzeme, kaçak ürün, kaçak insan, yasa dışı madde vb. sokamaz. Yasa dışı bu durumlara sebep olması durumunda her türlü sorumluluk kendisine aittir.
 7. Üye, kiraladığı mekanın kullanım eğitiminde anlatılanlara uygun hareket etmekle yükümlüdür. Asılı olan kullanma talimatlarına uygun hareket etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde oluşabilecek arıza ve hasarlardan kendisi sorumlu olacaktır. Buna bağlı olarak depozitosundan ilgili arıza için kesinti yapılacaktır. Üye bunu peşinen kabul etmiş sayılacaktır.
Whatsapp destek hattı
Çerez Kullanımı

Çerezler (cookie), bikaravan.com web sitesini ve hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde sunmamızı sağlamaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası ile Çerez Politikasını inceleyebilirsiniz.